Gala Przedsiębiorczości w Lubaczowie – stypendia dla uczniów i prelekcja prezesa największej polskiej firmy IT

Przedstawiciele biznesu, sektora nauki i uczniowie Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie wzięli udział w Gali Przedsiębiorczości – spotkaniu, którego celem jest wsparcie dla edukacji oraz rozwoju lokalnej społeczności i przedsiębiorczości. Gościem specjalnym tegorocznego wydarzenia był Adam Góral, Prezes Asseco Poland, największego producenta oprogramowania w Europie Środkowo-Wschodniej.

W trakcie Gali Przedsiębiorczości, której organizatorem był Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie nagrodzono osiągnięcia uczniów, którzy zostali laureatami Programu Stypendialnego. W trakcie spotkania odbyło się również podpisanie umowy współpracy między tą placówką a Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Jarosławiu. Podziękowano także wszystkim darczyńcom wspierającym rozwój szkoły.

Świat nowych możliwości

Gościem specjalnym wydarzenia był Adam Góral, Prezes Asseco Poland, który wygłosił prelekcję pt. „Świat nowych możliwości”. W trakcie wykładu przedstawił historię firmy i swoją strategię biznesową, dzięki której udało mu się osiągnąć globalny sukces.

W 1991 roku zaczynaliśmy jako trzyosobowy zespół, a dziś zatrudniamy blisko 33 tys. pracowników w ponad 60 krajach. Jesteśmy liderem cyfryzacji w Polsce i jednym z największych producentów oprogramowania w Europie – powiedział Adam Góral, Prezes Asseco Poland i założyciel Grupy Asseco. Za naszym sukcesem stoi m.in. federacyjny model biznesu, w którym liczą się partnerskie zasady współpracy oraz umiejętność skutecznego działania na lokalnych rynkach. Bardzo ważny jest też dla nas patriotyzm gospodarczy, dlatego zawsze wspieraliśmy i będziemy wspierać polskie firmy i polska gospodarkę – dodał.

Pierwsze kroki

Swoją działalność w branży IT Adam Góral rozpoczął na Podkarpaciu, gdzie jego pierwszymi klientami były banki spółdzielcze. Dzisiaj Asseco jest jednym z czołowych dostawców oprogramowania dla sektora finansowego w Polsce, który wyznacza kierunki rozwoju technologicznego dla tej branży. Wśród klientów firmy jest Bank Spółdzielczy w Lubaczowie, jeden z największych banków spółdzielczych w województwie podkarpackim, który zapewnia kompleksową obsługę klientom indywidualnym, biznesowym, w tym jednostkom samorządu terytorialnego oraz rolnikom. W odpowiedzi na ich oczekiwania oraz postępujący rozwój technologiczny BS Lubaczów zdecydował się na wdrożenie, oferowanej przez Asseco, Wspólnej Platformy Informatycznej (WPI) – kompleksowego rozwiązania IT w modelu SaaS. Realizacja projektu przełożyła się nie tylko na oszczędności, ale również zwiększyła konkurencyjność́ banku. O funkcjonalnościach systemu i perspektywach jego rozwoju Adam Góral rozmawiał z Zarządem BS Lubaczów oraz jego pracownikami podczas spotkania, które odbyło się po Gali Przedsiębiorczości w Lubaczowie.