Gabriela Żukowicz wśród 100 Kobiet Biznesu 2021

Gabriela Żukowicz, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland zajęła 5. miejsce w rankingu „100 Kobiet Biznesu” w kategorii firm z przychodem ze sprzedaży powyżej 50 mln zł. Zestawienie zostało przygotowane przez dziennik „Puls Biznesu”. Jest to lista 100 najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce, której rolą jest m.in. docenienie rosnącego znaczenia kobiet w zarządzaniu przedsiębiorstwami oraz ich wpływu na gospodarkę.

Preferuję partnerski sposób zarządzania oparty na współpracy. Taki styl zarządzania i rozumienia biznesu jest bliski twórcy Asseco, który na takich zasadach współpracuje, taki model naturalnie promuje i oczekuje od swoich współpracowników menedżerów podobnych mechanizmów działania – powiedziała Gabriela Żukowicz. Warto podkreślić, że Asseco, będąc firmą opartą na modelu federacyjnym, ma odgórnie wpisane partnerstwo. Taki partnerski model stosujemy również we współpracy ze spółkami z grupy kapitałowej. Gdy nowa spółka dołącza do grupy Asseco, zawsze odbywa się to z poszanowaniem jej zasad i kultury organizacyjnej – dodała.

Asseco jest liderem cyfryzacji w Polsce* i największą firmą IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od 30 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla firm z kluczowych sektorów gospodarki. Firma jest obecna w 60 krajach na całym świecie i zatrudnia ok. 29 tys. osób. Rozwija się organicznie, jak i poprzez akwizycje, których od 2004 roku dokonała ponad 110. Spółki Asseco notowane się na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, NASDAQ i Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie.

*wg raportu Computerworld TOP200 za 2020 r.

100 Kobiet BiznesuGabriela ŻukowiczPuls Biznesu