Działania Asseco w obliczu pandemii koronawirusa

Podczas konferencji inwestorskiej, na której były omawiane wyniki finansowe za 2019 rok oraz perspektywy rozwoju Asseco, Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland, odniósł się między innymi do działań, podejmowanych przez Asseco w Polsce w obliczu pandemii koronawirusa.

„Myśląc o perspektywach rozwoju Asseco w 2020 roku mam świadomość, że w związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2 cały świat znalazł się dziś w sytuacji, której wpływ na gospodarkę jest trudny do oszacowania. Podjęliśmy wszelkie niezbędne kroki, aby zapewnić naszym pracownikom bezpieczne warunki pracy, a klientom – pełną gotowość do ich obsługi i wywiązywania się ze swoich zobowiązań. Opracowujemy też różne scenariusze wydarzeń, tak aby przygotować Asseco do działań w trakcie i po pandemii. W 2020 roku będziemy skupiać się na dalszym podnoszeniu efektywności i upraszczaniu struktury Grupy, kontynuacji rozwoju obszarów kompetencyjnych oraz międzynarodowej ekspansji.

Nie ulega jednak wątpliwości, że ten rok będzie na wielu poziomach bardzo wymagający. Dlatego Asseco włącza się w działania, mające na celu pomoc w tej trudnej sytuacji, jaką jest epidemia koronawirusa. Koncentrujemy się przy tym na tych obszarach, w których mamy doświadczenie i kompetencje:

1. Wierzymy, że bardzo ważna jest odpowiedzialność i zapewnienie ciągłości funkcjonowania naszych klientów – firm oraz instytucji istotnych dla funkcjonowania państwa, systemu finansowego, czy sektora zdrowia. Dlatego mimo panującej sytuacji epidemiologicznej, nasi pracownicy są w pełni dyspozycyjni na dyżurach, mających na celu zapewnienie sprawnego działania systemów u naszych klientów.

2. Realizujemy dodatkowe, bezpłatne działania dla szpitali, mające na celu dostosowanie systemów do potrzeb obsługi pacjentów zagrożonych pandemią. Jesteśmy także stale w kontakcie z Ministerstwem Zdrowia oraz Narodowym Funduszem Zdrowia, realizując działania doraźne, wspomagające walkę z koronawirusem.

3. Wpieramy uczelnie wyższe – bezpłatnie udostępniliśmy platformę do prowadzenia zajęć edukacyjnych. „Partnerstwo dla uczelni” – to oferta Asseco, Operatora Chmury Krajowej oraz Googla, mająca na celu udostępnienie na okres 6 miesięcy bezpłatnej infrastruktury i narzędzi do prowadzenia zdalnych zajęć na uczelniach.

4. Pracujemy również z Ministerstwem Cyfryzacji nad przyśpieszeniem przepisów umożliwiających wprowadzenie wideoweryfikacji, niezbędnej na przykład do zdalnego uruchamiania podpisu elektronicznego. Takie rozwiązanie umożliwiłoby wielu osobom, zmuszonym dzisiaj do kwarantanny, do dalszego funkcjonowania na odległość i zdalnego podpisywanie dokumentów.

Ponadto, Zarząd Asseco podjął decyzję o przeznaczeniu 1 mln zł na wsparcie sektora zdrowia. Działamy także lokalnie – Podkarpacki Klub Biznesu, którego Asseco jest jednym z założycieli, w ramach przeciwdziałania skutkom pandemii podjął decyzję o finansowym wsparciu sektora medycznego na Podkarpaciu. PKB przeznaczy 300 tys. złotych na ten cel, a Asseco – dołoży do tej kwoty dodatkowe 100 tys. złotych” – podsumowuje Adam Góral.

Adam GóralChmura KrajowakoronawiruspandemiaPodkarpacki Klub Biznesuwideoweryfikacja