Asseco zwycięzcą rankingu IT@Bank

Asseco kolejny rok z rzędu zdobyło nagrodę główną w rankingu IT@Bank i zostało uznane za najbardziej wszechstronną firmę IT w tym zestawieniu. Ranking stanowi listę firm technologicznych współpracujących z sektorem finansowym. Wyróżnione w nim zostały organizacje, które dynamicznie się rozwijają i cieszą się największym zaufaniem instytucji finansowych.

Asseco na polskim rynku zanotowało przychody przekraczające 2 mld zł i tym samym osiągnęło najwyższy wynik spośród wszystkich analizowanych podmiotów. Na sukces firmy wpływ miał również wysoki poziom wydatków na badania i rozwój, a także duża, bo licząca aż 325 podmiotów, grupa klientów z sektora finansowego.

Partnerstwo i innowacja
Asseco od ponad 30 lat jest zaufanym partnerem instytucji finansowych zarówno z sektora komercyjnego, jak i spółdzielczego. Firma stale pracuje nad rozwojem swoich rozwiązań, tak aby odpowiadały one na oczekiwania klientów i dzięki wprowadzanym innowacjom zwiększały ich konkurencyjność.

Wygrywając ranking IT@Bank jednocześnie zostaliśmy uznani za najbardziej wszechstronną firmę IT – powiedział Marek Lulek, dyrektor Pionu Banków Spółdzielczych oraz dyrektor Działu Sprzedaży w Pionie Banków Komercyjnych, Asseco Poland, który w imieniu firmy odebrał nagrodę. Tworzymy uniwersalne rozwiązania, które m.in. umożliwiają naszym klientom kompleksową i efektywną sprzedaż oraz obsługę produktów finansowych. Jednym z takich produktów jest Asseco BooX (Bank out of the Box) – uniwersalna platforma procesowa i technologiczna, która może stanowić fundament do budowy nowego banku, jak również być wykorzystana do przebudowy lub modernizacji istniejącej instytucji finansowej – dodał.

XVIII edycja rankingu IT@Bank to ocena firm technologicznych przygotowana w oparciu o wskaźniki reprezentujące osiągnięcia danej firmy. Organizatorem i wydawcą zestawienia jest Miesięcznik Finansowy „Bank”.

Więcej o innowacyjnych rozwiązaniach dla sektora finansowego na: https://boox.asseco.com/

bank spółdzielczyIT@BANKMarek LulekMiesięcznik Finansowy Banknagroda