Asseco wdroży nowy system IT w Idea Getin Leasing

Jedna z największych w Polsce firm leasingowych powstała w lutym 2018 r. dzięki fuzji Idea Leasing i Getin Leasing. Proces pełnej integracji obu spółek będzie trwał kilkadziesiąt miesięcy. Za wdrożenie jednolitego systemu informatycznego, obsługującego procesy leasingowe obu spółek oraz dostosowanego do oczekiwań nowej organizacji, odpowiedzialne będzie Asseco Data Systems.

Integracja informatyczna jest jednym z najważniejszych zadań Idea Getin Leasing, której zarząd zdecydował się na współpracę z Asseco Data Systems. Stworzony przez Asseco system „LEO” umożliwi sprawne zarządzanie procesami leasingowymi, ich automatyzację oraz pozwoli na wdrażanie coraz bardziej zaawansowanych produktów dla korzystających z leasingu. Jest to pierwszy projekt informatyczny w polskim sektorze leasingowym o tak dużej skali wdrożenia.

 Wdrożenie nowego systemu IT to naturalny element procesu integracji dotychczasowych systemów obu spółek. Docelowo oznacza integrację portfeli/produktów do jednego systemu, automatyzację procesów masowych oraz upgrade technologiczny dostępu do danych. Kluczowe wymagania i efekty, jakich oczekujemy, są związane m.in. z elastycznością i sprawnością działania systemu oraz obsługą nowych, coraz bardziej zaawansowanych produktów i kalkulacji. Chcemy, żeby Asseco stworzyło stabilne i szybkie środowisko do realizacji procesów wsparcia sprzedaży oraz posprzedażowej obsługi klienta  – powiedział Lech Stabiszewski, członek Zarządu Idea Getin Leasing SA.

Wdrożenie „LEO IV” w Idea Getin Leasing to unikalny projekt informatyczny na polskim rynku. Docelowo będzie on zarządzał 500 tys. umów leasingowych. Naszym kluczowym wyzwaniem jest zapewnienie ciągłości pracy biznesu oraz przygotowanie systemu, który zautomatyzuje i usprawni procesy wewnętrzne oraz przygotuje klienta do wymagań, które mogą się pojawić w przyszłości w związku z postępującą digitalizacją branży leasingowej. System skróci czas wdrażania produktów na rynek oraz przyspieszy procesy wewnętrzne – powiedział Paweł Barchwic, wiceprezes zarządu Asseco Data Systems.

Z systemu „LEO IV” korzystać będą pracownicy back office w operacyjnej i księgowej części Centrali Idea Getin Leasing.

Asseco Data SystemsIdea Getin LeasingleasingLEOPaweł Barchwic