Asseco, największy polski producent oprogramowania, wdroży system elektronicznej dokumentacji medycznej oraz usługi z obszaru e-zdrowia w 5 szpitalach oraz w zespole szkół medycznych na Opolszczyźnie. To jeden z największych tego typu projektów w regionie, a jego wartość wynosi niemal 4 mln zł brutto.
Placówki medyczne w całej Polsce stoją przed wyzwaniem, jakim jest wdrażanie elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) oraz ciągłe podnoszenie jakości oferowanych usług. Województwo opolskie właśnie wykonało duży krok w budowaniu e-zdrowia w swoim regionie. Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej ZOZ w Głuchołazach, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie – Koźlu, Zakład Opieki Zdrowotnej w Białej, Centrum Terapii Nerwic w Mosznej oraz Zespół Szkół Medycznych w Brzegu podpisały umowę z Asseco Poland – lidera wśród dostawców oprogramowania dla sektora ochrony zdrowia. Obejmuje ona wdrożenie systemu elektronicznej dokumentacji medycznej oraz zwiększenie funkcjonalności istniejących i uruchomienie nowych e-usług dla pacjentów, a także unowocześnienie zintegrowanego systemu informatycznego (HIS), który funkcjonuje w tych placówkach.
Cieszę się, że będziemy mogli realizować ten ważny w skali całego województwa projekt. Informatyzacja służby zdrowia jest prowadzona przede wszystkim z myślą o pacjentach i mam nadzieję, że wkrótce odczują oni pozytywne efekty budowania e-zdrowia na Opolszczyźnie – mówi Jan Butkiewicz, Dyrektor w Pionie Opieki Zdrowotnej w Asseco Poland. Przykładem innowacyjnego rozwiązania, które zostanie wdrożone jest chociażby wirtualny asystent, dzięki któremu pacjent będzie mógł szybko znaleźć odpowiednią jednostkę i lekarza, który zajmie się jego schorzeniem – dodał.
Całość inwestycji odbędzie się w ramach projektu „Upowszechnianie świadczenia e-usług w ramach sieci współpracy jednostek medycznych i placówki edukacyjnej na terenie Województwa Opolskiego”.
***
Asseco Poland jest największą polską firmą informatyczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od ponad 27 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla firm i instytucji z kluczowych sektorów gospodarki. Jest liderem na rynku rozwiązań informatycznych dla opieki zdrowotnej i producentem autorskich rozwiązań IT, z których korzysta ponad 450 szpitali w Polsce, jednostki Narodowego Funduszu Zdrowia, centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa, uzdrowiska, a także ok. 10 tys. przychodni i gabinetów lekarskich.