Asseco w rozmowach o przyszłości polskiej gospodarki – Kongres 590

Asseco, jako jedna z największych firm na Podkarpaciu było obecne na tegorocznej, 4. edycji Kongresu 590. Wydarzenie odbyło się w dniach 7-8 października 2019 r. w Jasionce koło Rzeszowa. Jego celem jest promocja rodzimych firm. Biorą w nim udział goście z całej Polski. Jej uczestnicy mogli w tym roku zobaczyć m.in. stoisko Asseco for the Future. Jest to inicjatywa, która ma na celu wspieranie talentów. Dzięki niej Polska Drużyna Narodowa wystartuje w tym roku na międzynarodowej olimpiadzie robotycznej The First Global Challenge w Dubaju.

Podczas Kongresu, odbyła się debata „Polskie banki – liderzy technologii”, w której brał udział Adam Góral. Uczestnicy dyskutowali m.in. na temat tego, czy polskie banki mogą być inicjatorami cyfrowej rewolucji w obsługiwanych przez siebie obszarach biznesu oraz jak zostaje się światowym liderem w dziedzinie technologii na konkurencyjnym rynku zagranicznym.

W dyskusji wzięli także m.in. Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji oraz Jacek Jastrzębski, Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego.

W ramach Kongresu 590 odbyła się również dyskusja „Hackathon jako efektywne narzędzie dla pozyskiwania talentów i innowacyjnych technologii”, w której uczestniczył Artur Wiza, Wiceprezes Zarządu, Asseco Poland. Poruszono w niej zagadnienia związane m.in. z kosztami pozyskania wykwalifikowanych pracowników oraz wyrównywania szans dla start-upów i przedsiębiorców z sektora MSP.

Hackathony to idealne miejsce zarówno dla uczestników, prezentujących swoje projekty, jak i biznesu, który może pozyskać, dzięki temu ciekawych specjalistów i innowacyjne pomysły. Widzimy ten potencjał i sami organizujemy tego typu wydarzenia. W tym roku będzie miała miejsce druga edycja Hackathonu by Asseco. Do wygrania jest zaproszenie do programu inkubacyjnego Asseco Innovation Hub oraz nagrody pieniężne o łącznej wartości 30 000 złotych. Tematem przewodnim naszego hackathonu będzie wykorzystanie sztucznej inteligencji w obszarze bankowości – powiedział Artur Wiza.

W debacie brali udział także m.in. Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji oraz Justyna Orłowska, Dyrektor Rządowego Programu GovTech Polska.

 

Adam GóralArtur WizaGovTech PolskahackathonKongresu 590Spice GearsThe FIRST Global Challenge