Asseco utworzyło nową spółkę Asseco Enterprise Solutions w celu integracji kompetencji w sektorze ERP

Grupa Asseco utworzyła nową spółkę – Asseco Enterprise Solutions a.s., która będzie centrum kompetencyjnym Grupy w obszarze własnego oprogramowania dla przedsiębiorstw (ERP). Stworzenie AES ma na celu rozwój i umocnienie międzynarodowej pozycji Grupy w tym segmencie. Jest to kolejny krok w realizacji strategii budowania kompetencji sektorowych Grupy Asseco.

Zarejestrowane na Słowacji Asseco Enterprise Solutions (AES) docelowo zintegruje zasoby Grupy Asseco, specjalizujące się w tworzeniu własnego oprogramowania ERP. Projekt będzie realizowany pod nadzorem Jozefa Kleina, doświadczonego lidera i Prezesa Zarządu słowackiej spółki Asseco Central Europe. Otwarcie AES na Słowacji jest również kontynuacją realizacji strategii budowy kompetencji sektorowych i produktowych w regionach, w których działa Grupa Asseco. AES będzie skoncentrowane na rozwoju i umacnianiu międzynarodowej pozycji Grupy w segmencie rozwiązań ERP.

Jak prognozuje firma badawcza Gartner*, rynek oprogramowania ERP będzie się rozwijał z ponad 7% dynamiką i w 2020 osiągnie wartość 41,7 miliarda dolarów. Biorąc pod uwagę potencjał naszej Grupy oraz bardzo dobre perspektywy tego sektora, zdecydowaliśmy o utworzeniu Asseco Enterprise Solutions – powiedział Marek Panek, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland, odpowiedzialny za międzynarodowy rozwój Grupy Asseco.

Utworzona spółka Asseco Enterprise Solutions (AES) posiada 46% udziałów polskiej spółki Asseco Business Solutions (ABS), należących do Asseco Poland. W zamian za wniesione akcje Asseco Poland objęło 100% udziałów w Asseco Enterprise Solutions, których wartość nominalna wynosi 6,8 mln euro.

Asseco Enterprise Solutions będzie naszym centrum kompetencyjnym w zakresie rozwiązań ERP. Jego pierwszym i bardzo ważnym filarem jest już spółka Asseco Business Solutions, która z sukcesem rozwija się w tym obszarze. W kolejnych krokach będziemy dodawać do Asseco Enterprise Solutions posiadane zasoby Grupy, jak również będziemy szukać nowych spółek działających w tym obszarze w różnych krajach. Z punktu widzenia funkcjonowania Asseco Business Solutions nie ma zmian, poza faktem, że nowy akcjonariusz będzie koncentrował się na rynku rozwiązań ERP i będzie starał się lepiej wykorzystywać synergie Grupy w tym sektorze rynku IT – dodał Marek Panek.

 

*ERP Software Market by Deployment (On-premise deployment and Cloud deployment) and Function (Finance, Human resource, Supply chain and Others) – Global Opportunity Analysis and Industry Forecast, 2013 – 2020, www.alliedmarketresearch.com/ERP-market.

AESAsseco Enterprise SolutionsERP