Asseco partnerem hackatonu „HackYeah”

Aplikacja „CoronaTravel” zwyciężyła w kategorii „Bezpieczeństwo podczas podróży” na „HackYeah Online powered by GovTech”. Autorzy projektu otrzymali 10 tys. euro nagrody, którą ufundowało Asseco. Wirtualna edycja tego największego stacjonarnego hackatonu w Europie zgromadziła ponad tysiąc programistów. Jednym z organizatorów wydarzenia był program GovTech Polska, którego autorem jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Hackatony „HackYeah” to inicjatywa, dzięki której kreatywni programiści, UX-owcy czy analitycy mogą tworzyć innowacyjne rozwiązania, które później mają szansę być dalej rozwijane i wykorzystane na szeroką skalę.

W czerwcowej edycji hackatonu uczestnicy indywidualni i max. 6-osobowe zespoły, wspierane przez ponad 100 mentorów i jurorów, pracowały nad rozwiązaniami, będącymi odpowiedzią, m.in. na konsekwencje pandemii koronawirusa.

Asseco od lat wspiera rozwój polskich programistów zarówno w kraju, jak i za granicą. Jesteśmy, m.in. organizatorem hackatonu oraz autorem programu Asseco Starter, w ramach którego oferujemy studentom i absolwentom możliwość rozwoju w Asseco na trzech ścieżkach dydaktycznych (programistycznej, analitycznej i testerskiej) – powiedział Artur Wiza, Wiceprezes Zarządu, Asseco Poland. Chętnie wspieramy też dodatkowe inicjatywy szczególnie, jeśli ich celem jest szukanie rozwiązań dla bieżących kwestii społecznych czy biznesowych – dodał.

W kategorii „Bezpieczeństwo podczas podróży”, w której fundatorem nagrody było Asseco zwyciężyła aplikacja „CoronaTravel”. Informuje ona użytkowników o aktualnych regulacjach związanych z pandemią koronawirusa w ich ojczystym kraju, jak również w państwach, do których podróżują.

Więcej informacji o działaniach Asseco na: https://dlapolski.asseco.com

Artur WizaGovTechGovTech PolskahackathonHackYeah