Asseco innowacyjną firmą wg Gazety Finansowej

Asseco znalazło się w rankingu „Innowacyjna Firma 2022” przygotowanym przez „Gazetę Finansową”. Redakcja wyróżniła podpis biometryczny, który Asseco opracowało we współpracy z firmą Xtension. Celem zestawienia jest zaprezentowanie firm, które wdrażają u swoich klientów nowoczesne rozwiązania pozwalające np. na poprawę wyników sprzedażowych.

Podpis biometryczny to utrwalony elektronicznie rysikiem na ekranie komputera lub urządzenia mobilnego odręczny znak graficzny. Podczas składania podpisu rejestrowane są jego cechy biometryczne – nacisk i szybkość, co gwarantuje jego wiarygodność. Unikalną cechą narzędzia jest to, że w celu zabezpieczenia autentyczności podpisu zostało ono zintegrowane z kwalifikowanymi usługami zaufania Asseco.

Rozwiązanie opracowane przez Asseco we współpracy z firmą Xtension zostało wdrożone w Santander Leasing, które jako pierwsza na polskim rynku firma leasingowa umożliwia podpisywanie umów elektronicznie z wykorzystaniem podpisu biometrycznego. Po akceptacji warunków leasingowych klient otrzymuje dokumenty w formie plików PDF. Rozwiązanie umożliwia mu złożenie podpisu biometrycznego. Następnie przedstawiciel spółki podpisuje dokumenty kwalifikowanym podpisem elektronicznym, a klient otrzymuje je mailem i ma do nich dostęp na platformie e-BOK24.

Więcej informacji o projekcie: https://www.certum.pl/pl/biopodpis-naturalnie-ze-odpisane-wdrozenie-podpisu-biometrycznego-w-santander-leasing-case-study/

Asseco Data SystemsepodpisGazeta Finansowapodpis biometrycznyrankingusługi zaufaniaXtension