Asseco Cloud będzie mieć swoją siedzibę w Szczecinie

Asseco Cloud, spółka należąca do Asseco Poland, która wspiera firmy i instytucje w projektowaniu, wdrażaniu i obsłudze rozwiązań chmurowych będzie miała swoją siedzibę w Szczecinie. Chce wspierać miasto w rozwoju nowoczesnych usług informatycznych i będzie tworzyć nowe miejsca pracy. Spółka powstała we wrześniu tego roku, obecnie buduje swoje struktury i będzie rekrutować specjalistów IT m.in. ze Szczecina i województwa zachodniopomorskiego.

Asseco Cloud koncentruje strategiczne zasoby i kompetencje Grupy Asseco w obszarze cloud computingu. Wykorzystuje własne zasoby, centra danych i infrastrukturę informatyczną, by dostarczać klientom optymalne usługi chmurowe. Oferuje rozwiązania własne i wiodących dostawców chmury. Daje pełne wsparcie od projektu po implementację, a także dostarcza wiedzę ekspercką.

Asseco od dawna związane jest ze Szczecinem. To tutaj zlokalizowany już jest, ważny dla nas pion biznesowy, Certum, będący częścią Asseco Data Systems, odpowiedzialny za podpis elektroniczny oraz certyfikaty SSL i jednocześnie lider usług zaufania w Polsce. Również w tym mieście znajduje się jedno z naszych centrów danych. Poprzez umiejscowienie nowej spółki Asseco Cloud w Szczecinie chcemy rozwijać szeroką współpracę z Miastem, wspierać region i lokalny biznes w rozwoju nowoczesnych usług informatycznych oraz przyczyniać się do podnoszenia atrakcyjności Miasta Szczecin i Pomorza Zachodniego dla pracowników, inwestorów, przedsiębiorców, a także studentów – mówi Andrzej Dopierała, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland, Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Asseco Cloud.

Cieszę się, że potentat w branży informatycznej, jakim niewątpliwie jest firma Asseco otwiera swoją kolejną spółkę właśnie w Szczecinie. To dobre miejsce do życia, pracy i samorealizacji. Jestem pewien, że to będzie także kolejny rozdział współpracy między Asseco i Miastem. Życzę wielu owocnych projektów, dalszego rozwoju i do zobaczenia w Szczeciniemówi Piotr Krzystek, Prezydent Szczecina

Wartość światowego rynku chmury wzrośnie do 2027 r. do 937 mld dolarów. Zwiększać się będzie również udział globalnych wydatków IT na cloud computing. Wydatki na chmurę publiczną wzrosną do około 304,9 miliardów dolarów, czyli w tempie 18%.

Asseco Cloud to nasza odpowiedź na olbrzymie zapotrzebowanie gospodarki na usługi chmurowe. Już teraz firmy przeznaczają 1/3 swoich inwestycji w IT na cloud computing. Dysponując potencjałem w postaci własnych centrów danych, infrastruktury informatycznej oraz wysokiej klasy kompetencji chcemy obsługiwać klientów z polskiego, a w dłuższej perspektywie także z europejskiego rynku. Będziemy do tego potrzebowali wysokiej klasy specjalistów IT, których chcemy rekrutować na miejscu. Obecnie Asseco Cloud zatrudnia w Szczecinie ponad 40 pracowników, a docelowo planujemy powiększyć zespół do 100 osób – mówi Lech Szczuka, Prezes Zarządu Asseco Cloud.

Więcej informacji o Asseco Cloud na https://www.asseco.cloud/

****

Asseco jest największą firmą IT w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od 30 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla firm z kluczowych sektorów gospodarki. Firma obecna jest w  60 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 29 tys. osób. Rozwija się organicznie jak i poprzez akwizycje. Spółki Asseco notowane się na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, NASDAQ i Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie.

Asseco Cloud – spółka IT należąca do Grupy Asseco, specjalizująca się w projektowaniu, dostarczaniu, wdrażaniu i obsłudze rozwiązań chmurowych. Realizuje wdrożenia oparte o rozwiązania własne i wiodących dostawców chmury, oferując jednocześnie pełne wsparcie od projektu po implementację, a także dostarcza wiedzę ekspercką. Oferta spółki obejmuje usługi oparte o chmurę prywatną, preferowaną przez klientów z sektora publicznego lub sektorów regulowanych oraz rozwiązania w modelu multicloud, realizowane w oparciu o chmurę publiczną dostawców globalnych.

Asseco Cloudchmuracloudcloud technologyLech SzczukaPiotr KrzystekSzczecin