Adam Góral wyróżniony Nagrodą 30-lecia Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji

Twórca Grupy Asseco został nagrodzony za swój wkład w rozwój branży teleinformatycznej w Polsce. Asseco jest liderem cyfryzacji w Polsce i największą firmą IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od ponad 30 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla firm z kluczowych sektorów gospodarki.

Adam Góral wierzył, że przyszłością informatyki jest oprogramowanie. W pierwszych latach działalności skupił się na intensywnym rozwoju w Polsce, którego punktem zwrotnym był debiut Asseco Poland w 2004 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Dzięki temu pozyskał kapitał, który umożliwił firmie dalszy rozwój oraz ekspansję zagraniczną. Tak rozpoczął się projekt budowy Grupy Asseco – międzynarodowej federacji firm, będącej alternatywą dla wielkich korporacji IT.

Siła zespołu

Jak stwierdził Adam Góral, odbierając wyróżnienie przyznane przez Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji (PIIT), na to, co osiągnęło Asseco, ogromy wpływ miał cały zespół, który podobnie jak on, wierzył, że obrany kierunek działań jest kluczem do sukcesu, dlatego w jego opinii ta nagroda jest dla wszystkich pracowników firmy.

Prezes Asseco wciąż konsekwentnie rozwija Grupę, udowadniając unikalność polskich rozwiązań i ekspertów IT w skali globalnej. Obecnie Asseco jest obecne w ponad 60 krajach na całym świecie i zatrudnia blisko 33 tys. osób. Rozwija się organicznie, jak i poprzez akwizycje, których od 2004 roku dokonała ponad 130. Spółki Asseco notowane są na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, NASDAQ i Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie. Adamowi Góralowi udało się stworzyć stabilną firmę, która od lat tworzy wartość dla swoich akcjonariuszy. W 2022 r. przychody Grupy Asseco ze sprzedaży osiągnęły 17,4 mld zł, z czego 90% pochodziło z działalności międzynarodowej. Z kolei zysk operacyjny za ten okres wyniósł 1,8 mld zł.

Nagroda 30-lecia

PIIT od wielu lat przyznaje swoją nagrodę, której celem jest wyłonienie i wyróżnienie wybitnych ekspertów szczególnie zasłużonych dla rozwoju środowiska teleinformatycznego w Polsce. W tym roku z okazji jubileuszu Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji przyznano specjalne wyróżnienie –Nagrodę 30-lecia PIIT.

Adam GóralNagroda 30-leciaPIITPolska Izba Informatyki i Telekomunikacji